Registrace ve vyhledávačích

Často se na nás klienti obracejí s požadavkem registrace webových stránek ve vyhledávačích. Rozhodli jsme se proto připravit krátký článek, kde vysvětlíme jak to je s registrací ve vyhledávačích, jak zjistíte zda jste ve vyhledávači, případně jak zlepšit vaši pozici.

Pokud máte nové webové stránky, internetový obchod nebo jiný webových projekt a potřebujete vědět jak se zaregistrovat do vyhledávače, abyste byli vidět, pak je tento článek určen právě vám.

Registrace do vyhledávačů neexistuje a tedy není možná. Do vyhledávače se webové stránky dostávají jinou cestou.

registrace do vyhledávačů

Jak se tedy do vyhledávače dostanete?

Vyhledávače pracují automaticky. K vyhledávání stránek na internetu používají své roboty (crawler, bot apod.), kteří na základě odkazů procházejí celý obsah internetu a stránky indexují do svého rejstříku.

K tomu, aby vyhledávač nalezl vaše stránky je třeba, aby se objevil odkaz na vás kdekoliv na již indexované stránce, nebo můžete vyhledávači dát podnět skrze rozhraní, které k tomu slouží viz níže.

Jak dlouho trvá, než se vás vyhledávač zaindexuje?

Tato doba je různá a je ovlivněna řadou faktorů. Pokud budete mít velmi úspěšný a zajímavý projekt, na který začne velké množství lidí odkazovat, případně se začne diskutovat na sociálních sítích, bude tato doba velmi krátká v řádu dnů, někdy i hodin.

Pokud se budeme bavit o standardní situaci, kdy spouštíte webové stránky své firmy, nebo produktu, může se jednat o dny, týdny i měsíce. Indexaci můžete urychlit pokud dáte podnět vyhledávači, pak je indexace obvykle poměrně rychlá.

Jak mohu dát podnět vyhledávači k  indexaci mé stránky?

Pokud chcete urychlit proces indexace do vyhledávače, je dobré, zadat URL hlavní stránky vašeho webu a dát tak vyhledávači podnět k indexaci. Vyhledávač si pak zaindexuje ne jen hlavní stránku ale celý web, pokud webové stránky nemají některé zásadní technické nedostatky, což nebývá obvyklé.

Pro přidání podnětu k indexaci přejděte na odkazy níže.

Seznam.cz (http://search.seznam.cz/pridej-stranku)
Google (https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url)
Bing (http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url)

Jak ověřím, že mě vyhledávač zaindexoval?

K ověření zda vaše stránka je indexována ve vyhledávači můžete využít operátor site: zapsaný do pole pro vyhledávání tedy „site:vasestranka.cz“

Například, abychom zjistili zda je indexovaná stránka blog.aw-dev.cz na google.cz zapíšeme dotaz následovně:

google

Výsledkem vyhledávání budou všechny stránky, které google ve svém rejstříku indexuje tedy například:

blog-aw-dev-google

 

Jste ve vyhledávači, ale nezobrazujete se při hledání na klíčová slova?

Toto je velmi častá situace. Vyhledávač vaši stránku indexuje, nicméně se nezobrazujete na požadovaná klíčová slova a návštěvníci k vám z vyhledávačů nechodí. V takovém případě je vhodné využít některý z nástrojů online propagace. Více o možnostech propagace na internetu se dočtete na www.aw-dev.cz.

 

Pomohl vám tento článek? Sdílejte jej dále.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email